Yılmaz Madencilik'in tercihi Case

01 Ağustos 2018 Çarşamba - 10:00
Kategori: Haber

PAYLAŞ

Yılmaz Madencilik'in tercihi Case
Yılmaz Madencilik'in tercihi Case

Merkezi Zonguldak Ereğli'de bulunan Yılmaz Madencilik, Bartın ve Düzce'deki taş ocağı tesisleri ile kil, dolamit ve kireç taşı üretimi gerçekleştiriyor. Türkiye'nin önemli fabrikalarına hammadde sağlayan firma, zorlu işlerinde Case marka iş makineleri kullanıyor.

Madencilik sektörüne 1985 yılı itibarıyla adım atan Yılmaz Madencilik'in, Bartın ve Düzce'de taş ocakları ile Zonguldak Kıyıcak'ta beton santrali bulunuyor. İlk tesisini Düzce Akçakoca'ya kuran Yılmaz Madencilik, daha sonra Bartın'da ikinci taş ocağını faaliyete geçirdi. 1988-1991 yılları arasında Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları'nın Dolomit ihtiyacının tamamını karşılayan Yılmaz Madencilik, zaman içinde tesislerini büyüterek bölgenin en büyük demir çelik fabrikalarından birisi olan Ereğli Demir Çelik Fabrikaları'na da dolamit vermeye başladı. 1976-2001 yılları arasında fabrikanın dolamit ihtiyacını taşeron olarak sağlayan firma 2002-2007 yılları arasında ise Düzde Akçakoca'da bulunan taş ocağından yıllık ortalama 100 bin ton dolamit üretimi yaparak Ereğli Demir Çelik Fabrikası'na teslim etti. Yılmaz Madencilik, bunun yanı sıra bölgenin önemli kireç fabrikalarına da hammadde sağlıyor. Bartın Boğaz mevkiinde bulunan Kimtaş Kireç Fabrikası'nın 1996 yılından bu yana kireç ihtiyacını karşılayan firma, aynı zamanda Ereğli Belediyesi'nin yol yapım çalışmalarında da yer alıyor. 2018 yılı itibarıyla gerçekleştirdiği projelerle bölgenin en önemli üreticilerinden birisi olan Yılmaz Madencilik, makine tercihinde TürkTraktör ile iş birliğine giderek Case İş Makinaları'nı kullanıyor.

Neden Case?

 

Makine parklarında 1 adet Case 921F loder ve 1 adet Case CX300C ekskavatör olduğunu ifade eden Yılmaz, "Case'i tercih etmemizdeki en önemli neden satış sonrası hizmetler konusundaki başarısıdır. Makinemizde oluşan bir arızaya hemen müdahale ediyorlar. İşimizin aksamasının önüne geçiyorlar. Bununla ilgili olarak makinemizde geçen haftalarda bir teknik arıza oluşmuştu. Çok önemli bir arıza olmaması ile beraber işimizin aksamasına neden oldu. Durumu TürkTraktör'e bildirdik ve kısa sürede servis geldi. Sorunumuzu çözmek için elinden geleni yaptı ve sorunu çözdü." dedi. Bazı markaların makineyi sattıktan sonra ilgilenmediğini belirten Yılmaz, "TürkTraktör satış sonrasında da ilgi ve alakalarını hiç eksik etmedi. Ne zaman ihtiyacımız olsa her zaman yanımızda oldu. Bu açıdan TürkTraktör çok başarılı." şeklinde ifade etti. Makine sektöründe dostluk ilişkilerinin de önemli olduğuna vurgu yapan Yılmaz, "Case uzun yıllardır bildiğimiz bir marka. Biz Zonguldak Bölge Satış Sorumlusu Evren Bey aracılığı ile 2 yıl önce Case ile çalışmaya başladık. . Case'in arkasında TürkTraktör’ün olması da tercih etmemizdeki bir diğer önemli etkendir." dedi. Case'i tercih etme aşamasında soru işaretlerinin olduğunu aktaran Yılmaz, "Case'in işimiz için uygun olup olmadığını değerlendirdik. Madencilik sektörünün daha zorlu şartları olmasından kaynaklı Case ile ilgili bazı endişelerimiz vardı. Fakat kullandıktan sonra tüm soru işaretlerimiz yok oldu. Buna ek olarak makineyi almadan önce bir demo çalışması yapıldı. Makineleri denedik. Bu da makineyi almamızda ikna edici bir etken oluşturdu." ifadelerini kullandı. Makineyi güç açısından da değerlendiren Yılmaz, "taş ocakları diğer çalışma alanlarına oranla daha zorludur. Makinelerin dayanıklı olması gerekiyor. Bizim makinelerde en sık karşılaştığımız sorun kova kırılması. Fakat Case'de böyle bir sorunla karşılaşmadık." şeklinde ifade etti.

 

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap

İLGİLİ HABERLER