Akçadağ: “Sorgusuz sualsiz Komatsu”

01 Ağustos 2018 Çarşamba - 10:15
Kategori: Haber

PAYLAŞ

Akçadağ: “Sorgusuz sualsiz Komatsu”
Akçadağ: “Sorgusuz sualsiz Komatsu”

Koza Grup'un bünyesinde bulunan altın madenlerinin dekapaj işini gerçekleştiren ana yüklenici Akçadağ İnşaat, makine ihtiyacını Temsa İş Makinaları'ndan karşılıyor. Akçadağ İnşaat'ın faaliyetlerini ve Temsa İş Makinaları tercihini firmanın maden işlerinden sorumlu yöneticisi Furkan Akçadağ ile konuştuk.

Sektöre 1991 yılında adım atan Akçadağ İnşaat, başta madencilik olmak üzere inşaat ve alt yapı projelerinde müşterilerinin çözüm ortağı olarak çalışmalarına devam ediyor. Koza Madencilik’e ait Gümüşhane Mastra, Kayseri Himmetdede ve İzmir Çukuralan altın madenleri ile son olarak 2017 yılında dekapaj işini üstlendiği Eskişehir Kaymaz Altında Madeni’nde faaliyetler yürüten firma, bunun yanında fiber alt yapı çalışmalarında da faaliyet gösteriyor. İstanbul, Antalya, Diyarbakır, Ordu, Samsun, Sinop, Elazığ, Batman ve Bingöl gibi şehirlerde de alt yapı projelerini üstlenen firma, Devlet Demir Yolları Akçagöze-Başpınar Varyantı projesinde de yer aldı. 2018 yılı itibariyle 6 bin çalışanıyla yılda 100 milyon Dolar ciro yapan firma, iş makinesi tercihini Komatsu’dan yana kullanıyor. Akçadağ İnşaat’ın ana yükleniciliğini üstlendiği Eskişehir Kaymaz Altın Madeni’nde 1 adet Komatsu PC600, 4 adet Komatsu PC 550, 2 adet Komatsu PC 290 ekskavatör, 1 adet D65EX dozer, 1 adet DX155 dozer, 2 adet WA470 loder ve 1 adet WA500 loder olmak üzere 12 makine çalışıyor. Akçadağ İnşaat olarak toplamda makine parkında yaklaşık 50 adet Komatsu iş makinesi bulunduğunu ifade eden Akçadağ İnşaat Madenden Sorumlu Yönetici Furkan Akçadağ, Temsa İş Makinaları ile çalışmaktan çok memnun olduklarını ifade etti. Gerek servis gerek satış sonrası hizmetler konusunda Temsa İş Makinaları’ndan duydukları memnuniyeti ifade eden Akçadağ, “İş Makinesi sektöründe sorgusuz sualsiz Komatsu” ifadesini kullandı.

“Servis Birinci Önceliğimiz”

 

İşlerini severek yaptıklarını ve Türkiye’nin önemli firmaları ile çalıştıklarını ifade eden Furkan Akçadağ, makine parkına çok büyük önem verdiklerini belirtti. Makine alırken birinci önceliklerinin servis olduğunun altını çizen Akçadağ, “Makine parkımıza yaklaşık olarak 100 milyon dolar yatırım yaptık. Bizim için iş makinesi seçiminde en önemli unsur servistir. Bizim her projemizde çalışan 400-450 civarında personelimiz var. Bu personelimizin işlerini yapabilmesi için makinelerin devamlı çalışması gerekiyor. Eğer aksaklıklar kısa sürede çözülmezse neredeyse bütün iş duruyor. Bu da bize hem maddi hem de manevi açıdan kayıplara uğratıyor” dedi. Projelerinde zaman kavramına önem verdiklerini belirten Akçadağ, “Bu nedenlerden oluşabilecek herhangi bir sorunda servisin hızlı müdahale etmesi bizim açımızdan belirleyici bir özellik” ifadelerini kullandı.

“Temsa İş Makinaları ile Aile Gibiyiz”

Temsa İş Makinaları ile ilk defa 1999 yılında çalışmaya başladıklarını ifade eden Akçadağ, “Temsa İş Makinaları ile çalışmaya başlamadan önce yönetim kurulu ile toplantıda Komatsu’nun dekapaj projelerindeki performansını konuştuk. Makineyi iş üzerinde gördükten sonra aklımızdaki bütün sorular kayboldu diyebilirim.” dedi. Temsa İş Makinaları’ndan gördükleri ilgiden çok memnun olduklarını ileten Akçadağ, “Temsa İş Makinaları’ndan gerek teorik gerekse pratik açıdan 7/24 mükemmel hizmet görüyoruz. Bu da bizim Temsa İş Makinaları’nı tercih etmemizdeki en önemli etken” şeklinde belirtti. Firmanın Ankara satış ekininden de özellikle çok memnun olduklarını söyleyen Akçadağ, “Cem Bey (Bingöl) ve Umut Bey (Koç) satış süreci tamamlandıktan sonra da ilgilerini kaybetmediler, ufak bir arızada bile anında ekip yolluyorlar. Bu bizim için çok önemli. Tüm bunları değerlendirirsek, biz Temsa İş Makinaları ile bir aile gibiyiz” dedi. Bulunduğu her yerde Komatsu ve Temsa İş Makinaları’nı diğer firmalara da tavsiye ettiğinin altını çizen Akçadağ, “Memnuniyetimizi her platformda dile getiriyoruz. Bunun haricinde Komatsu marka iş makinaları dayanıklı ve çok nadir arıza yapıyor. Komatsu çalışırken operatörünü yormuyor, konfor açısından da oldukça tatmin ediyor” ifadelerini kullandı. Temsa İş Makinaları’nın sadece makine satış hizmeti vermediğini, bunun yanında projelerde de çözüm ortaklığı yaptığını belirten Akçadağ, “Projelerimizde kullanabileceğimiz iş makinaları ile ilgili tavsiyede de bulunuyorlar. Hangi makinenin proje için daha uygun olduğunu bizimle paylaşıyorlar. Bu konuda da oldukça başarılılar” dedi. Temsa İş Makinaları’nın servis hizmetine de ayrı bir parantez açmak istediğini ifade eden Akçadağ, “Servis konusunda çok hızlılar. Herhangi bir sorun olduğunda anında müdahale ediyorlar. Sabaha karşı veya gecenin geç saatlerinde bile aradığımda ulaşabiliyorum” diyerek memnuniyetini ifade etti.

 

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap

İLGİLİ HABERLER