"Maden Kurtarma Yarışması" için hazırlıklarda sona yaklaşılıyor

03 Ekim 2019 Perşembe - 10:30
Kategori: Haber

PAYLAŞ

"Maden Kurtarma Yarışması" için hazırlıklarda sona yaklaşılıyor
"Maden Kurtarma Yarışması" için hazırlıklarda sona yaklaşılıyor

Dünya Madencilik Sektöründe, hem ulusal hem de uluslararası katılımcılar ile her yıl gerçekleştirilen Maden Kurtarma Yarışmalarının ilki Türkiye Madenciler Derneği tarafından organize edilecek. Yarışam 10-13 Eylül tarihleri arasında Tüprag Efemçukuru Altın Madeni İşletmesinde düzenlenecek.

Türkiye Madencililer Derneği, hem ulusal hem de uluslararası katılımcılar ile her yıl gerçekleştirilen Maden Kurtarma Yarışmalarının ilki’nin 10-13 Eylül 2019 tarihleri arasında Tüprag Efemçukuru Altın Madeni İşletmesinde düzenleyecek. Yarışmada Çayeli Bakır, Demir Export, Esan Eczacıbaşı, Eti Bakır, İmbat Madencilik, Koza Altın, TKİ, Tüprag’ın yarışacağı TÜMAD ve Polyak gözlemci olarak katılacak.

Yarışma hazırlıkları kapsamında Avustralya’dan gelen Danışmanımız ile 22-23 Temmuz tarihlerinde Jüri üyesi, kazazede, yardımcı personel eğitimi gerçekleştirildi. 24-25 Temmuz tarihlerinde Çayeli Bakır, Koza Altın ve Tüprag Maden Kurtarma Ekipleri ile deneme yarışmaları yapıldı. 26 Temmuz’da ise Yarışma Yürütme Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi.

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap

İLGİLİ HABERLER