Yeni Ranger DX800 Türkiye’de test edildi

12 Ağustos 2014 Salı - 12:15
Kategori: Haber

PAYLAŞ

Yeni Ranger DX800 Türkiye’de test edildi
Yeni Ranger DX800 Türkiye’de test edildi

Yeni Ranger DX800 Türkiye’de mevcut taş ocaklarında gerçekleştirilen performans testini başarı ile geçti. Sandvik İnşaat Türkiye makine satış ve satış sonrası ekibinin yürüttüğü testlerden biri de Ege Deltaş firmasında gerçekleştirildi. Testler sonucunda yeni Ranger DX800 hidrolik kaya delicinin yüksek performans değerlerine ulaştığı belirtildi

emre atasoy
Ege Del-Taş Firma yöneticisi Emre Atasoy

Sandvik İnşaat Türkiye makine satış ve satış sonrası ekibinin yürüttüğü ve Türkiye sınırları içerisinde belirlenmiş taş ocaklarında yapılan testler sonucunda yeni Ranger DX800 hidrolik kaya delici kendisinden beklenen yüksek performans değerlerine eriştiğinin, çalışılan her vardiyada daha düşük yakıt sarfiyatı ile daha yüksek metrajlara ulaşıldığının gözlemlendiği belirtildi. Konu ile ilgili açıklamaya göre yapılan testlerde yeni Ranger DX800 22litre/saat yakıt ile 62metre/saat delgi yapmayı başardı ve yaklaşık 0,36 litre/metre delgi performansını yakaladı. (Test kireçtaşı taş ocağında, yapısal olarak orta derecede kırıklı çatlaklı zeminde gerçekleştirildi. Operatör deneyim seviyesi normal seviyede idi.) Makinelerin dizayn ve üretiminin yapıldığı Sandvik’in Finladiya’da bulunan fabrikasından bir grup personelin de katıldığı testin bu iyi sonucu, testin yapıldığı taş ocaklarının ait olduğu firmalarca da çok olumlu karşılandı. Ocak sahipleri, ilk yatırım ve satış sonrası maliyetlerini koruyabilen yeni Ranger DX800’ün Türkiye’de uzun zamandır ihtiyaç duyulan makine modeli olduğunu belirttiler.

Ege Del-Taş sonuçlardan memnun

sandvik
Yeni Ranger DX800 Türkiye’de mevcut taş ocaklarında test edildi.

Test yapılan firmalardan birisi de Ege Del-Taş'tı. Firma yöneticisi Emre Atasoy hem firmanın faaliyetleri hem de test ile ilgili dergimize açıklamalarda bulundu. Dokuz Eylül Üniversitesi Maden Mühendisliği Bölümü mezunu olan Atasoy, uzun yıllar sektörde proje mühendisi olarak çalıştıktan sonra 2006 yılında ortağı Ahmet Birinci ile kurduğu Ege Del-Taş Madencilik adı altında taş ocağı işletmeciliği faaliyetlerine başladı. Firma, delme patlatma hizmetleri, patlayıcı madde temini ile proje odaklı saha uygulamaları ve danışmanlık hizmetleri yaparak çalışmalarını sürdürüyor. Atasoy firmalarının neden test yapmayı kabul ettiği ve test süreci ile ilgili olarak ise şunları aktarıyor: “Sektörde gerçekleşen yeniliklerden haberdar olunmasının, firmaların kendisini geliştirebilmesi için tartışılmaz bir gerçek olduğuna inanıyoruz. Bu nedenle faaliyet alanlarımızda önemli rol oynayan delme operasyonlarımızda, kullanmış olduğumuz diğer makine ve mevcut işlerimize göre Sandvik RANGER DX serisinin nasıl bir verim sağlayacağını görmemiz önemliydi. Organizasyon Sandvik İnşaat Türkiye’den Yüzey Deliciler ve Tünelcilik Grup Müdürü Erdinç Çetin’in bize yeni RANGER DX serisinden bahsetmesi ile başladı. Bu makine ile ilgili saha testi talebimiz kendilerine iletildi ve talebimiz olumlu karşılanarak çok kısa bir sürede söz konusu test makinesi Sandvik tarafından İzmir Torbalı’da faaliyet gösterdiğimiz kalker ocağımıza gönderildi. Yapılan bu teste firmamız Torbalı şantiyesinde görevli 3 maden mühendisimiz, 3 delici operatörümüz ile Sandvik satış ve satış sonrası kadrosundan bazı isimler katıldı. Ayrıca Sandvik araştırma ve geliştirme departmanından iki yabancı personelde bu teste katılmak için yurt dışından geldi.”

Haberin ayrıntıları Maden Ocak dergisinin bir sonraki sayısında

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap

İLGİLİ HABERLER