Tırsan, kamyon üstü damperini tanıttı

11 Haziran 2015 Perşembe - 17:00
Kategori: Haber

PAYLAŞ

Tırsan, kamyon üstü damperini tanıttı
Tırsan, kamyon üstü damperini tanıttı

Treyler üreticisi Tırsan, yeni ürünü kamyon üstü damperi, Sakarya'daki fabrikasında düzenlediği basın toplantısında tanıttı.

 

Tırsan treyler üretiminin ardından kamyon üstü damper üretimine başladı. Ilk çalışmalarına Nisan 2014'te başlanan ve bir yılı aşkın bir süredir devam eden kamyon üstü damper modelleri yapılan organizasyonla basına tanıtıldı. 24 ve 26 metreküp kapasiteli iki farklı model pazarın en fazla tercih edilen kamyon markaları Mercedes Axor 4140 ve Ford Cargo 4136D'ye takıldı. Lansmanda bilgi veren Ürün Sorumlusu Ozan Sinal, inşaat sektörüne yönelik olarak geliştirilen bu ürünün pazarda yoğun talep görmesini beklediklerini söyledi. Sinal yeni kamyon üstü damper için şu ifadeleri kullandı: "Güçlendirilmiş hidrolik silindir yapısı, patentli üst yapı tasarımı, şasi ve üst yapısında kullanılan yüksek mukavemetli çelik yapı sayesinde müşterilerine daha uzun ömürlü kullanım avantajı sunarak, bakım masrafını en aza indirir. Body fix ve patentli muavin şasi yapısı ile Yeni Tırsan kamyon üstü damper, mükemmel kamyon ve üstyapı uyumu sayesinde, en zorlu çalışma koşullarında ve keskin virajlarda aracın savrulmaya bağlı olarak devrilmesini önler. Bunun yanında eğimli üst yapı tasarımı ile müşterisinin taşıdığı her çeşit yükün kolay ve hızlı akmasını sağlarken, güçlendirilmiş üst kemer dizaynı ile dolum işlemleri sırasında yaşanabilecek darbelere karşı küvet yapısına ekstra dayanıklılık sağlamaktadır."

 

Patentli arka kapak dizaynı ile güvenli aktarım imkanı

Sahip olduğu hareketli döner mafsallı arka kapak dizaynı ile yeni Tırsan kamyon üstü damper yükün güvenli şekilde akmasını ve aktarım sırasında doğabilecek hasarlara karşı arka yapısını koruyor. Bununla birlikte, güçlendirilmiş ve patentli arka kapak konstrüksiyonu ile kapağın ve kapak hidrolik sisteminin yanal darbelere karşı korunmasını ve en yüksek mukavemeti göstermesini sağlıyor. Bunun yanında altıgen kilit tasarımı, yükün seyir halindeyken güvenli şekilde muhafaza edilmesi avantajını sunuyor. Yüksek mukavemetli çelikten oluşan şasi ve küvet yapısı ile yeni Tırsan kamyon üstü damper, tüm yük koşullarında en yüksek darbe dayanımı ve yük performansını sağlamakta, müşterilerine daha uzun kullanım ömrü sunuyor. Minimum 50 ton kaldırma kapasiteli hidrolik sistemi ile müşterilerine aktarım işlemlerinde üstün güvenlik ve yakıt tasarrufu sağlıyor.

 

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap

İLGİLİ HABERLER