Konveyör sektörüne yeni üye: Bant Servisi

08 Ocak 2018 Pazartesi - 11:15
Kategori: Röportaj

PAYLAŞ

Konveyör sektörüne yeni üye: Bant Servisi
Konveyör sektörüne yeni üye: Bant Servisi

Madenciliğin en önemli makinelerinden birisi olan konveyörler sektörüne yeni bir oyuncu katıldı; Bant Servisi. 2017 yılı itibari ile kurulan firma, sektörün önemli oyucularından birisi olamaya aday. Firmanın kurucusu olan Mehmet Türker, Bant Servisi'nin gelecek planlarını Maden ve Ocak Teknolojileri dergisine anlattı.

Sektöre 2010 yılında adım atan Bant Servisi kurucusu Mehmet Türker, 2014 yılından bu yana madencilik ekipmanları satışı alanında çeşitli departmanlarda çalıştı. 2017 yılı itibari ile Bant Servisi'ni kuran Türker, yönetici ve danışman olarak müşterilerine hizmet veriyor. Sektörün önemli oyuncularından birisi olmaya aday olduklarını belirten Türker, "Ben ve ekibim 7/24 saat hizmet politikamız ile çalışıyoruz" dedi. Bant Servisi ile ilgili detayları dergimize anlatan Türker, "ürün grubumuzu üç ana başlık altında toplamak gerekirse bunlar; imalatını yaptığımız ürünler, hizmet grubu ürünlerimiz ve bayilik ürünlerimiz" olarak sıraladı.

 

Alanında Uzman kadro

Ürün grupları hakkında detaylı bilgiler aktaran Türker, "İmalatını yaptığımız ürünler; konveyör bant şase imalatı, bant makarası, tambur imalatı, makara istasyonu, konveyör ile ilgili her türlü yedek parça ve imalat işleri yapabilecek kapasite ve makine parkuruna sahibiz. Bunun yanında kauçuk takozlar, sıyırıcı lastiği, makara takozu, kauçuk ve kauçuktan imal edilmiş her ürünün üretimini yapabilmekteyiz" şeklinde belirtti. Sektörde uzman bir ekiple çalıştığını belirten Türker, "Hizmet grubu ürünlerimiz hakkında bilgi vermek gerekirse; öncelikle yerinde bant ekleme hizmeti, tamamıyla tesis bakım, onarım, tamirat, bant montajı, tesis taşıma (söküm ve montaj), yerinde tambur kaplama, makara rulman değişim hizmetleri gibi saha hizmetlerini deneyimli sektöre yıllarını vermiş uzman kadrom ile birlikte değerlendirip hizmet veriyoruz" ifadelerini kullandı. Türkiye'de bant lastiği alanında uzman firmaların ege bölgesi de satışlarını gerçekleştirdiklerini ifadelerine ekleyen Türker, "Depolarımızda 500 milimetre genişlikten başlayarak 1600 milimetre kadar farklı kalınlık ve bez kat sayıları ile stokumuzda müşterilerini beklemektedir. Bunlarla birlikte bandoborlu bant üretimi de yapmaktayız" dedi.

 

"Hedefimiz sıfır hata"

 

 

Sektörde iyi işler yapan firmaların olduğunu fakat sorunsuz çalışan firmanın çok az olduğunun altını çizen Türker, "hedefimiz olan sıfır hata mutlu müşteri politikamız ile hareket ederek aldığımız işleri profesyonelce teslimatını yapıyoruz. En çok keyif aldığımız nokta ise işlerini yaptığımız müşterimizin firmamıza referans olmasıdır" şeklinde ifade etti. Hizmet ve ürün kapasitesi hakkında da bilgi veren Türker, üç adet servis aracı ve ekiple üç farklı noktada altı kişi olarak hizmet verdiklerini belirtti. Bunlara ek olarak üç vardiya çalışma potansiyellerinin olduğunu ve bu yönüyle de rakiplerinden çok daha hızlı imalat yapabileceklerini aktardı. Hitap ettikleri müşteri portföyü hakkında bilgi veren Mehmet Türker, " Öncelikle kurumsal yapısı oturmuş büyük şirketlerle ve devlet kurumları ile projeler gerçekleştiriyoruz. Referans olarak isim vermemiz gerekirse Elektrik Üretim A.Ş. (EUAŞ), Demir Export, Kolin Maden Grubu, Yatağan Elektrik Santrali, başta olmak üzere bölgemizde bir çok taş ocağı, kuvars ocağı, çimento fabrikası gibi bir firma ile çalışıyoruz" şeklinde ifade etti. 

Röportajın devamını Maden ve Ocak Teknolojileri Dergisi Kasım-Aralık sayısında bulabilirsiniz. 

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap

İLGİLİ HABERLER