Mermerin kalbine MTB desteği

06 Ekim 2017 Cuma - 11:45
Kategori: Video Galeri

PAYLAŞ

Türkiye’nin birçok farklı noktasında mermer çıkartan Medmar, Mersin’in Taşucu bölgesinde faaliyetlerini sürdürüyor. Son derece zorlu arazi şartlarında devam eden üretimlerinde kullanmak üzere İnan Makina’dan kırıcı yatırımı yapan firma, dört adet MTB 365 C model kırıcıyı makine parkına kattı. Makinelerin teslimatına ise İnan Makina Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Dinçer Alkan, Anadolu Bölge Müdürü Gürel Sancak ve İnan Makina Mersin Bayii Murat İş Makineleri sahibi Ahmet Murat Mısır katıldı.

 

Mermer alanındaki faaliyetlerine 2004 yılında başlayan Medmar A.Ş ocaklarında bej renk üretimi ile yılda yaklaşık olarak 250 bin ton blok mermer çıkartıyor ve 350 kişinin üzerinde çalışana sahip. Türkiye’nin ve dünyanın sayılı mermer firmalarından biri olan Medmar, Mersin Taşucu bölgesinde faaliyetlerini sürdürüyor. Medmar’da yaklaşık olarak 14 yıldır çalışan ve şu anda makinelerden sorumlu olan Durmuş Murat Gölgeli, yoğun bir çalışma temposu içinde olduklarını ve Mersin Taşucu’nda bulunan şantiyenin sürekli faaliyette olduğunu belirtti. Medmar’ın müşteriye, personele, alt ve yan sanayiye daima dürüst davrandığını ve sektörün önde gelen firmalarından biri olduğunu dile getiren Gölgeli, “En öncelikli konularımızdan biri, müşterilerimizin ihtiyaçlarını ve beklentilerini anlamak ve onlara uygun ürünler sunabilmek” dedi. Üretimdeki kaliteyi korumak için taş ocaklarına sürekli yatırım yaptıklarını belirten Gölgeli, “Medmar şu anda dünyadaki en büyük üç mermer üreticisinden ve ihracatçısından biridir ve çevreye saygılı bir şekilde müşterilerine yüksek kaliteli ürün ve hizmetler sunmayı taahhüt etmektedir. Medmar hem teknoloji hem de bireysel becerilere inanmaktadır. Önerilere her zaman açık olmalıyız ki, önerileriniz operasyonlarımıza her zaman katkı sağlamış olur" dedi.

Yedek parçada İnan Makina güvencesi

Durmuş Murat Gölgeli, İnan Makina ile uzun yıllardır özellikle yedek parça tedariki konusunda çalıştıklarını belirterek, “Makine parkımızda bulunan başka markaların kırıcıları için yedek parçalar İnan Makina’dan karşılıyorduk. Son derece kaliteli ve dayanıklı ürünler üretiyorlar. Sonra bizler de İnan Makina’nın üretmiş olduğu kırıcıların da aynı kalitede olacağını düşünerek demo yapmaya karar verdik” dedi. Demo çalışması sırasında kullandıkları kırıcıların, istenilen performansı yakaladığını ve bu nedenle yeni alımda İnan Makina’yı tercih etmeye karar verdiklerini ifade eden Gölgeli, “Kırıcıdan üç temel beklentimiz var; birincisi performans, ikincisi dayanıklılık, üçüncüsü de düşük bakım maliyeti” dedi. Kırıcıların sahada çok yoğun bir şekilde çalıştığını ve günde yaklaşık 15 saat çalışma süresine ulaştıklarını belirten Gölgeli, çalıştıkları zeminin de son derece sert olduğuna dikkat çekti. Bu nedenle kırıcıların sağlamlığının, işlerin aksamaması için önemli olduğuna da değinen Gölgeli, açıklamalarını şu şekilde sürdürdü, “Ocakta çok yoğun bir üretim gerçekleştiriyoruz ve kullandığımız makinelerin dayanıklı olması, işlerin aksamaması için çok önemli. İnan Makina’nın üretmiş olduğu kırıcılardan da en büyük beklentimiz bu. Zaten yıllardır üretmiş oldukları yedek parçaları kullanıyorduk ve sağlam, dayanıklı olduğu için alıyorduk. Ürünlerinin de farklı olacağını düşünmüyoruz. Bu nedenle İnan Makina’dan şu anda dört adet MTB 365 C model kırıcıyı satın aldık.”

Haberin devamı Makina Market dergisinin Eylül sayısında...